ورود ۷۰ هزار ایرانی به سرزمین وحی

تاکنون حدود ۷۰ هزار زائر ایرانی یعنی نزدیک به ۸۰ درصد حجاج ایرانی برای انجام حج تمتع وارد سرزمین وحی شده اند.

به گزارش عتبه نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ؛ شروع پروازهای کاروان های ایرانی به عربستان از بامداد ۲۴ اردیبهشت ماه به مقصد شهر پیامبر انجام شد و در حال حاضر به دو فرودگاه مدینه و جده ادامه دارد و تا هفته آینده پایان می یابد.

دربازه زمانی تا بامداد امروز ۱۶ خرداد ماه ۳۳۵ کاروان از کشورمان وارد مدینه منوره شده اند و جمعیت ورودی به این شهر بالغ بر ۴۶ هزار و ۱۲۶ نفر می باشد که از این تعداد اکنون حدود ۱۰ هزار نفر در شهر پیامبر (ص) حضور دارند.

زائران مدینه قبل پس از ۵ روز اقامت در شهر پیامبر، در میقات شجره احرام می بندند و با قطارسریع السیر حرمین راهی مکه مکرمه می شوند که از تعداد ورودی ها به مدینه منوره، تاکنون ۳۶ هزار و ۱۲۷ نفر به مکه رهسپار شده اند.

با ورود زائران ایرانی از مدینه و جده به مکه وضعیت حضور حجاج کشورمان در جوار بیت الله الحرام بگونه ای است که درحال حاضر ۵۹ هزار۴۹۷ زائر در شهر مکه حضور دارند که ۲۳ هزار و ۳۷۰ نفر آنان از طریق فرودگاه جده به مکه مکرمه وارد شده اند.

درحال حاضر ۴۳۳ کاروان ایرانی در بیش از ۶۰ هتل مکه مکرمه مستقر شده اند و در روزهای آینده با نزذیک شدن به ایام تشریق تمامی زائران کشورمان در مکه مکرمه حضور خواهند داشت.

گفتنی است امسال برای نخستین بار تمامی زائران ایرانی مدینه قبل و مدینه بعد فاصله این شهر تا مکه و بالعکس را با قطار در بازه زمانی حدود ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه طی می کنند که این مدت زمان در گذشته با اتوبوس طی ۸ ساعت انجام می شد.

امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر از ایران در حج تمتع شرکت می کنند که اعزام آنها طبق اعلام سازمان هواپیمایی تا ۱۸ تیرماه ادامه خواهد داشت.

طبق تقویم عربستان، موسم حج ۱۴۰۳ از غروب جمعه ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) آغاز می‌شود و در عصر روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) به پایان می‌رسد.

کد خبر 4484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha