اعلام ویژه برنامه های اعیاد شعبانیه در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)

ویژه برنامه های سالروز میلاد دو اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت سیدالساجدین امام زین العابدین(ع) و همچنین ولادت قمربنی هاشم حضرت ابوالفضل العبّاس(ع) در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) اعلام شد.

به گزارش عتبه نیوز، خدمتگزاران این آستان مقدس در هفته پیش رو با تدارک جشن ها و ویژه برنامه های باشکوهی در ایام میلاد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و قمربنی هاشم(ع) و حضرت امام زین العابدین(ع) آماده میزبانی از زائران کربلای ایران اسلامی، حرم حضرت سیدالکریم(ع) هستند که در این راستا آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با تمام توان و ظرفیت در این ایام پذیرای محبین اهل بیت(ع) خواهد بود.

در شب ولادت باسعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، دوشنبه ۲۳ بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی(ره)، مراسم جشن میلاد آنحضرت با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مسعود عالی و مدیحه سرایی حاج احمد شربیانی برگزار خواهد شد.

ویژه برنامه ظهر ولادت حضرت امام حسین(ع) سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه پس از نماز ظهر و عصر با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا میلانی نژاد و مدیحه سرایی حاج سید علی سادات رضوی در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برپا می شود.

مراسم جشن شب میلاد حضرت اباالفضل العباس(ع) سه شنبه ۲۴ بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی(ره)، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا تراشیون و مدیحه سرایی و قرائت دعای توسل با نوای حاج حمید رمضانپور برگزار و همچنین ویژه برنامه ظهر میلاد حضرت قمربنی هاشم(ع) چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سیدعباس موسوی مطلق و مدیحه سرایی حاج ابوالفضل مشکینی بعد از نماز ظهر و عصر در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر از دیگر برنامه های این ایام خواهد بود.

برگزاری مراسم شب میلاد باسعادت حضرت امام سجاد(ع)، چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی(ره) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محسن تاج لنگرودی و مدیحه سرایی کربلایی وحید یوسفی و مراسم ظهر ولادت آن امام همام پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه پس از نماز ظهر و عصر با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسین اکبری و مدیحه سرایی حاج مهدی خادم از ویژه برنامه‌های این آستان مقدس در ایام فرخنده ماه شعبان است.

همچنین در ویژه برنامه شام ولادت حضرت زین‌العابدین(ع) مصادف با پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه پس از نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی(ره) حجت الاسلام و المسلمین سید جواد بهشتی به تفسیر قرآن کریم و ایراد سخنرانی و حاج علی مهدوی نژاد به قرائت دعای کمیل خواهند پرداخت و ویژه برنامه های سلسله جلسات فقه زندگی توسط حجت الاسلام و المسلمین فلاح زاده پس از قرائت دعای کمیل، محفل انس با قرآن کریم از ساعت ۲۱ با حضور قاریان ممتاز و بین المللی کشور و قرائت دعای کمیل نیمه شب با نوای حاج منصور ارضی از ۲ ساعت قبل از نماز صبح در مسجد جامع حرم مطهر پایان بخش این برنامه ها در این شب خواهد بود.

گفتنی است، ویژه برنامه قرائت دعای ندبه این هفته حرم مطهر از ساعت ۶ صبح با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر و قرائت دعا توسط حاج احمد زین العابدین فرد برگزار خواهد شد و این برنامه به روی آنتن زنده شبکه یک سیما می رود.

معاونت امور علمی و فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد پرسرور شعبانیه، مقدم عاشقان و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام را به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) و برنامه های یاد شده گرامی میدارد.

کد خبر 3730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha