۳۰ هزار زائر ایرانی  وارد سرزمین وحی شدند

۳۰ هزار زائر ایرانی به منظور شرکت در مراسم حج تمتع ۱۴۰۳ وارد سرزمین وحی شدند.

از بامداد ۲۴ اردیبهشت ماه نخستین کاروان از زائران بیت الله الحرام با بدرقه رسمی مسئولان حج و زیارت به سرزمین وحی اعزام شدند و تا این لحظه بیش از ۳۰ هزار زائر در شهر پیامبر حضور یافته و حدود ۲۰ هزار نفر از آنها به مکه مکرمه اعزام شده اند.

مدت زمان حضور این زائران در مدینه منوره ۵ روز برنامه ریزی شده و  ورود زائران مدینه قبل از مبدا کشورمان به سهولت و بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده همچنان ادامه دارد.

تا این لحظه یعنی (۸ خرداد ماه) هم حدود ۱۰ هزار تن از هموطنانمان در شهر پیامبر (ص) حضور دارند. اکنون پس از گذشت بیش از دو هفته از آغاز عملیات حج تمتع ۱۴۰۳ با برخی از ضیوف الرحمن که در هتل‌های نزدیک مسجد النبی اقامت دارند درباره کمیت و کیفیت این سفر معنوی به گفتگو نشسته ایم.

 بر اساس مصوبه دولت، هر زائر ایرانی خانه خدا امسال می‌تواند از طریق ثبت نام در سامانه پیام‌رسان «بله» مبلغ ۵۰۰ دلار ارز حج را از شعب منتخب بانک ملی دریافت کند و علاوه بر آن، زائران می‌توانند مبلغ ۵۰۰ دلار ارز مسافرتی را نیز خریداری و هنگام خروج در باجه فرودگاه با نرخ مصوب بانک مرکزی دریافت کنند.
نخستین گروه زائران کشورمان بامداد روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) از پایانه سلام فرودگاه امام خمینی(ره) در تهران عازم مدینه شدند. امسال در موسم حج تمتع ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از زائران و عوامل کاروان ها حضور خواهند داشت. اعزام زائران حج تا ۱۸ خرداد ادامه دارد و پس از آن عملیات برگشت زائران به کشور آغاز می‌شود. پروازهای برگشت زائران حج تمتع ۱۴۰۳ از اوایل تیر آغاز خواهد شد.

کد خبر 4461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha