حضور سفیران حضرت معصومه (س) در ایالت اتراپرادیش هند

سفیران کریمه اهل‌بیت (س) به همراه پرچم متبرک حرم مطهر بانوی کرامت با حضور در منطقه گریتر نوئیدا ایالت اتراپرادیش هند در مراسم جشن مسجد جامع شیعیان این منطقه شرکت کردند.

به گزارش عتبه نیوز، سفیران کریمه اهل‌بیت (س) به همراه پرچم حرم مطهر بانوی کرامت در ایام نیمه شعبان و آستانه ماه مبارک رمضان در میان شیعیان کشور هند حضور یافتند.

شرکت در محفل جشن نیمه شعبان و توزیع متبرکات حرم مطهر بانوی کرامت در مسجد جامع شیعیان منطقه گریتر نوئیدا ایالت اتراپرادیش هند از جمله فعالیت‌های این گروه از سفیران کریمه در کشور هند بود که مورد استقبال شیعیان این منطقه قرار گرفت.

 همچنین سفیران کریمه اهل‌بیت (س) بر مزار شهید سعید قاضی نورالله شوشتری (شهید ثالث) حضور یافتند و پرچم متبرک حضرت معصومه (س) را به مزار این عالم شهید که از نوادگان امام سجاد علیه‌السلام است اهدا کردند.

گفتنی است بیشترین جمعیت شیعیان هند در ایالت اتراپرادیش زندگی می‌کنند و در این ایالت مساجد، حسینیه‌ها، کتابخانه‌ها و حوزه‌های علمیه بزرگ و متعددی وجود دارد.

ایالت اتراپرادیش با جمعیت بیش از ۴۰ میلیون شیعه، زادگاه علمای بزرگ شیعی بوده که در تحولات سیاسی و اجتماعی این کشور نقش بزرگی ایفا کردند.

کد خبر 3875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha